Sinema izleme köşesi düşünorsanız bu yazıyı okumanıza gerek yok çünkü burada gerçek bir sinema odasını nasıl yapacağınızı anlatacağız.

Öncelikle evinizde en az 20 metrekate boş bir odanız olmalı. Tercihne uzunlamasına dikdörtgen şeklinde bir oda olmalı. Ve odada pencere olmayacak varsa kapatın işe başlamadan önce.

Sinema odasında film izlemenin en büyük zevki izlerken aynı zamanda hissetmekten geçer. Yani görüntü + ses sistemi. doğal olarak sinema odasının komşularınızı rahatsız etmemesi için ya dışarda bir oda olacak veya çok iyi bir yalıtım sistemi yapmalısınız. Ses yalıtım malzemeleri ile duvarların tamamı ve kapı yalıtımdan geçirilmeli.

Sinema izleme duvarına özel sinema perdesi ayarlayın. Ve tam kaşısına normal bir insanın göz hizası yükseklikte ışık değeri yüksek kaliteli bir projektör ayarlayın. Pencereleri kapatıp ışıksız ortamı da sağladıktan sonra sinema odamız hazır.

Sırada sinema koltukları var.

Sinemayı zeminde halıya uzanarak da izleyebilirsiniz ama masajlı veya hareketli olup ayaklarınızı istediğiniz mesafeye göre uzatabilecğeiniz yeri geldiğinde yatırabileceğiniz bir sinema koltuğu ile bu el emeği göz nuru sinema odası tadından yenmez. Sinema odasını kendiniz yapabilirsiniz. Ama sinema koltuğunu hazır almanız gerekiyor. Evde el işiyle yapılacak bir ürün değil.

İşte bu noktada size tavsiyemiz sinemaodasi.com'un da kurucusu olan TeknoKonfor Baba TV Koltuğu marka sinema koltukları ile odayı hakettiği değere kavuşturun.

Sinema odası hazırlamak ciddi emek ister, zaman ister ve birazda teknik iş ister. Kendiniz yapamayacak gibiyseniz TeknoKonfor mimarlık hizmeti birimimiz ile iletişime geçin çok uygun fiyatlara tamda düşündüğünüz odayı önce size 3 boyutlu çizelim. sonra yapıp anahtar teslim sunalım. 

İyi seyirler dileriz.